Afname van de hersenbloedstroom kan bij patiënten met ernstige ME/cvs worden veroorzaakt door (te gaan) zitten

Datum: 
12/10/2020

Afname van de hersenbloedstroom kan bij patiënten met ernstige ME/cvs worden veroorzaakt door (te gaan) zitten.

Het recentste artikel in een hele serie gepubliceerde wetenschappelijke artikelen van Linda van Campen, Peter Rowe en Frans Visser is gepubliceerd op 11 oktober 2020. Ook dit artikel zal deel gaan uitmaken van de speciale uitgave van het tijdschrift Healthcare over de ernstig en zeer ernstig zieke patiënten met ME/cvs.

Het onderwerp van deze studie is opnieuw de bloeddoorstroming in de hersenen bij ME/cvs. Als de doorbloeding van de hersenen vermindert, kan dit het functioneren van geheugen en motoriek/bewegen beïnvloeden en hersenschade optreden. Niet iedereen met een verstoorde doorbloeding heeft evenveel problemen met het geheugen en bewegen. (Als je ouder wordt, heb je sowieso meer kans op doorbloedingsproblemen en daardoor hersenschade). Het is belangrijk om vast te stellen of bij een ME/cvs patiënt, door rechtop te gaan zitten of staan, de doorbloeding van de hersenen zo vermindert dat er kans is op minder goed functioneren van de hersenen.

Lees verder ...

 

 

 

 

-----