Covid-19, Postviraal Vermoeidheidssyndroom (PVS) en ME

Datum: 
03/10/2020

Covid-19, Postviraal Vermoeidheidssyndroom (PVS) en ME

Nu Covid-19 (SARS-CoV-2) sinds maart 2020 meer dan een half jaar wereldwijd rondwaart, wordt steeds meer bekend over het ziekteverloop en de gevolgen ervan.

Een deel van de patiënten heeft milde symptomen of helemaal geen symptomen.

In de acute fase krijgen patiënten symptomen: koorts, hoesten, kortademigheid, daarnaast komen ook diarree, buikpijn, verlies van reukzin en smaak en vermoeidheid voor. Als Covid-19 ernstiger verloopt komt ook schade aan andere organen en bloedvaten voor.

Een deel van de patiënten herstelt snel, binnen enkele weken. Een ander deel van de patiënten (ook met “lichte” klachten) houdt langdurige klachten over, soms vele maanden en is nog steeds niet hersteld.

De symptomen van langdurige Covid lijken sterk op de symptomen van ME. 

Lees verder ...

-----