Doorbraak voor ME/cvs door Goudkust onderzoekers

Datum: 
21/01/2017

Persbericht Queensland Government

Als eersten ter wereld hebben Goudkust onderzoekers (in Australië) een belangrijke doorbraak gemaakt in het begrijpen van de oorzaak van ME/cvs.

Wetenschapsminister Leeanne Enoch zei dat onderzoekers van het National Centre for Neuroimmunology and Emerging diseases (NCNED) van de Griffith Unitersiteit sterk bewijs hebben gevonden dat ME/cvs in verband wordt gebracht met een disfunctioneel immuunsysteem.

“Het onderzoeksteam, geleid door Professor Sonya Marshall-Gradisnik en Professor Don Staines, heeft een disfunctionele cel receptor geïdentificeerd in het immuunsysteem dat de kern van het probleem lijkt te zijn,” zei mevrouw Enoch.

“Deze ontdekking is geweldig nieuws voor alle mensen die leven met CVS en het verwante ME omdat het bevestigt wat mensen met deze aandoeningen al lang weten – dat het een ‘echte’ ziekte is – geen psychisch probleem.

Lees verder in bijlage.