Het Epstein-Barrvirus en ME/cvs – deel 2: neuro-inflammatie

Datum: 
24/09/2019

Het Epstein-Barrvirus en ME/cvs – deel 2: neuro-inflammatie

Het Epstein-Barrvirus (EBV), dat de ziekte van Pfeiffer veroorzaakt, staat al bijna vanaf het begin van de ziekte ME/cvs in de belangstelling. ME/cvs werd zelfs een poosje chronische Epstein-Barr genoemd. Dit tweede deel over de relatie tussen ME/cvs en het EBV gaat over een mogelijk verband met neuro-inflammatie.   

Er is nauwelijks bewijs gevonden dat het EBV reactiveert en een rol speelt bij ME/cvs, maar toch is dit virus nooit echt uit beeld geraakt. Het staat in ieder geval wel vast dat het EBV, of de ziekte van Pfeiffer, een trigger is voor het ontstaan van ME/cvs. Het is ook een bewezen risicofactor voor MS. Verder zou het EBV een rol kunnen spelen bij andere ziekten, zoals reumatoïde artritis, diverse kankersoorten, inflammatoire darmziekten en coeliakie. Kortom, het is een interessant virus. 

Lees verder ...

---