Het Epstein-Barrvirus speelt mogelijk een belangrijke rol bij ME/cvs

Datum: 
28/08/2019

Het Epstein-Barrvirus speelt mogelijk een belangrijke rol bij ME/cvs

Als er al sprake zou zijn van een schuldig virus bij ME/cvs, zou het wel het Epstein-Barrvirus (EBV) zijn, dat de ziekte van Pfeiffer veroorzaakt. Er is vanaf 1984 veel onderzoek gedaan naar de relatie tussen ME/cvs en het EBV. De hypothese dat er bij ME/cvs een chronische reactivatie van een virus optreedt, is niet meer zo populair, maar het EBV is toch te interessant om er niet verder naar te kijken.

Onderzoekers blijven het EBV - een van de weinige virussen die ons lichaam niet kan wegwerken - een interessant onderzoeksonderwerp vinden. Als je EBV intikt als zoekterm op PubMed, een medische databank op internet, krijg je enorm veel resultaten. Hieronder het eerste deel in een serie van twee over de mogelijke rol die het EBV speelt bij ME/cvs.

Lees verder ...

 

 

___