Kinderen krijgen als je ME/cvs hebt

Datum: 
10/10/2019

Kinderen krijgen als je ME/cvs hebt

Vrouwen met ME/cvs staan voor uitdagende keuzes als het aankomt op zwangerschap en kinderen grootbrengen. In de opleidingsbijeenkomst van augustus 2018 presenteert Peggy Rosatie Allen, een gekwalificeerde verpleegster, verloskundige en praktiserend verpleegkundige met een doctoraat, een onderzoek en strategieën over kinderen krijgen. Vervolgens begeleidde ze een panel van drie moeders met ME/cvs om het proces van zwangerschap en kraamtijd te onderzoeken.

Professor Allen onderkent de moeilijkheden die inherent zijn aan ouderschap en ME/cvs. Zij legt uit dat de beslissing om wel of geen kinderen te krijgen eigenlijk een persoonlijke is en idealiter meer doordacht zou moeten worden, met voorzichtige overwegingen over je levensomstandigheden -wat zijn belangrijkste dromen en aspiraties in jouw leven… of jouw leven als stel? Wat zijn de limieten van de gezondheid… en wat kan je netwerk voor hulp bieden?

Lees verder ...

 

 

-----