Na orthostatische testen blijven postexertionele symptomen langdurig aanhouden

Datum: 
02/02/2021

Na orthostatische testen bij volwassen met ME/cvs blijven de postexertionele symptomen langdurig aanhouden

Samenvatting van de studie van Linda van Campen, Peter Rowe, Freek Verheugt en Frans Visser.

Spierpijn, vermoeidheid en concentratieproblemen komen veel voor bij personen met ME/cvs. Deze symptomen nemen vaak toe als onderdeel van post exertionele malaise (PEM). Een toename in de ernst van deze symptomen wordt beschreven na fysieke of mentale inspanning bij ME/cvs patiënten. Een ander belangrijk symptoom van ME/cvs is orthostatische intolerantie, die kan worden aangetoond door kanteltafeltesten. Het effect van de kanteltafeltest op PEM werd uitgebreid bestudeerd.

Lees verder ...

-----