Nieuw bewijs van systemische problemen met energieproductie

Datum: 
03/02/2019

Studie over energie en immuniteit biedt nieuw bewijs van systemische problemen met energieproductie bij ME/cvs

 

Meerdere studies suggereren dat er problemen zijn met energieproductie in myalgische encefalomyelitis/chronisch vermoeidheidssyndroom (ME/cvs). De spieren en de hersenen moeten enorm veel energie leveren bij inspanning, dus als er ergens problemen met energieproductie opduiken, dan is het daar wel. Ook van immuuncellen wordt enorm veel energie gevraagd als ze in actie moeten komen om pathogenen te verslaan. Nu is er een nieuwe studie die suggereert dat problemen met energieproductie in een subgroep van B-cellen bij mensen met ME/cvs problemen kunnen veroorzaken met inflammatie en auto-immuniteit.

B-cellen en ME/cvs

De eerste paar succesvolle Rituximabstudies wekten opnieuw interesse in B-cellen, de immuuncellen die het meest beïnvloed worden door dat medicijn. De laatste, grote Rituximabstudie was spijtig genoeg geen succes: het medicijn werkt niet voor ME/cvs. Maar het Rituximabverhaal zorgde wel voor vooruitgang op een andere manier.

Lees verder ...

-----