Onderzoek van de National Institutes of Health naar post-exertionele malaise

Datum: 
20/09/2020

Samenvatting van Michael Tack van het onderzoek van de National Institutes of Health (NIH) naar post-exertionele malaise

Het onderzoeksteam dat ME/cvs bestudeert bij de National Institutes of Health (NIH) heeft recentelijk een interessant paper gepubliceerd over post-exertionele malaise (PEM). Zij stelden focusgroepen samen, en luisterden naar de ervaringen van patiënten, om PEM beter te begrijpen.

De auteurs schrijven: “Historisch gezien heeft het meten van PEM tot aanzienlijke controverse geleid, en patiëntengroepen hebben zich buitengesloten gevoeld bij het proces waarbij beleidsmakers definities ontwikkelen voor ME/cvs”. Naar mijn mening zou het luisteren naar de ervaringen van patiënten altijd de eerste stap moeten zijn bij medisch onderzoek. Dus ben ik blij te zien dat dit soort projecten wordt gepubliceerd.

Lees verder ...

 

 

 

 

-----