Persbericht: 28,5 miljoen euro voor 10 jaar biomedisch onderzoek naar ME/cvs

Datum: 
26/03/2021

PERSBERICHT

Doorbraak: 28.5 miljoen euro voor 10 jaar biomedisch onderzoek naar ME/cvs

Minister van Medische Zorg en Sport (VWS), Tamara van Ark, zal ZonMw opdracht geven voor een biomedisch onderzoeksprogramma ME/cvs van 28.5 miljoen euro met een looptijd van 10 jaar. Dit schreef zij afgelopen dinsdag aan de Tweede Kamer in haar aanbiedingsbrief bij de onderzoeksagenda ME/cvs. De minister neemt hiermee de belangrijkste adviezen uit de onderzoeksagenda ME/cvs over.

De ME/cvs patiëntenorganisaties zijn zeer verheugd met deze toezegging en hebben zich hier vele jaren voor ingezet! Het is niet alleen goed nieuws voor Nederlandse ME/cvs-patiënten maar het biedt ook hoop voor de miljoenen ME/cvs-patiënten in Europa die al jaren wachten op gedegen biomedisch onderzoek naar deze ziekte, aldus de Europese Patiëntenorganisatie European ME Alliance.

Lees verder...

 

 

---