Psychische problemen zijn geen voorspellende factor voor ME/cvs

Datum: 
05/01/2021

Trial By Error: Nieuwe studie uit Chicago toont aan dat psychische problemen geen voorspellende factor zijn voor ME/cvs

30 december 2020, David Tuller, DrPH

De studie van Leonard Jason en collega’s volgde studenten om te kijken wie er later de ziekte van Pfeiffer kregen en na 6 maanden voldeden aan de casuscriteria voor ME/cvs, en wat hun kenmerken waren bij de start van de studie. Wat bleek was dat er geen bewijs was dat het hun niet-helpende gedachten en overtuigingen waren die leidden tot ME/cvs symptomen. Bij de start hadden degenen die ME/cvs ontwikkelden meer lichamelijke symptomen, maar niet meer psychische symptomen, dan degenen die herstelden.

Aan de start verschilden zij niet op gebied van depressie, angst, stress en coping van degenen die later geen ME/cvs diagnose kregen.

De gedragsinterventies CGT en GET die gebaseerd zijn op de hypothese van de niet-helpende gedachten zijn daarom niet geïndiceerd.

Lees verder ...

 

 

-----