Samenvatting van de NIH conferentie over ME

Datum: 
08/04/2019

Samenvatting van de NIH conferentie over ME door Lou Corsius, 7 april 2019

Dit is deel 5 van het verslag van de NIH conferentie over ME. in afwijking van de vorige verslagen, is dit vooral een foto overzicht.

Alle bevindingen tijdens deze conferentie en de wetenschappelijke literatuur tonen een robuust bewijs (gerepliceerd) van onderliggende organische afwijkingen bij patiënten met de symptomen die ME bepalen. (professor Komaroff)

Professor Komaroff van Harvard presenteerde aan het eind van de conferentie een samenvatting en bracht daarbij de bevindingen uit de verschillende onderzoeksvelden met elkaar in verband. Op basis daarvan gaf hij een aantal mogelijke modellen van de ziekte.

Wat zijn de vragen die beantwoord moeten worden?

Eerst wordt een samenvatting van de bevindingen gegeven en daarna worden verschillende modellen geformuleerd die een mogelijk beeld geven van de ziekte en kunnen dienen als uitgangspunt voor verder onderzoek.

Lees verder ...

 

 

Lees ook:
Deel 1: Woensdag 3 april 06.06 uur, op weg naar de ME conferentie in Bethesda MD
Deel 2: We gaan het zien
Deel 3: De aanloop naar de ME conferentie
Deel 4: Een onneembare vesting?

-----