ZonMw presenteert onderzoeksagenda ME/CVS aan groot Europees publiek

Datum: 
16/07/2021

ZonMw presenteert onderzoeksagenda ME/CVS aan groot Europees publiek

Internationale samenwerking voor meer impact

Op 9 juni 2021 heeft ZonMw de belangrijkste aanbevelingen en de lijnen van het nieuwe onderzoeksprogramma ME/CVS gepresenteerd aan een breed Europees publiek. Met deze presentatie wil ZonMw bijdragen aan het versterken van internationale samenwerking rond de ziekte.

De presentatie vond plaats tijdens een ronde tafelbijeenkomst georganiseerd door EMEA (European ME-Alliance) en EFNA (European Federation of Neurological Associations). Tijdens de bijeenkomst kwamen onderzoekers, clinici, patiënten, beleidsmakers en andere belanghebbenden bij elkaar om het te hebben over de ziekte ME/CVS (myalgische encefalomyelitis / chronisch vermoeidheidssyndroom). Er werd gezocht naar oplossingen voor de vele onvervulde behoeften van ME/CVS-patiënten. De belangrijkste thema’s die aan bod kwamen waren onderzoek naar de ziekte, klinische behandeling en onderwijs over ME/CVS in Europa.

Lees verder …

 

 

 

 

---